RSS
A A A
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIP MOPS tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

* Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
* Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

W górnej części strony, po prawej stronie umieszczone zostało narzędzie do zmiany rozmiarów czcionki używanej do wyświetlania strony (). Jeżli obecny rozmiar jest niewystarczający a strona jest dla nas mało czytelna, możemy łatwo to zmienić wybierając odpowiednio większy rozmiar czcionki.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po lewej stronie w górnej części strony nad logo MOPS. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk "Szukaj". W wyniku otrzymamy listę podstron, na których zawarta jest pożądana informacja. Pod menu przedmiotowym znajduje się odnosnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Strona BIP MOPS wyposażona jest w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "wersje archiwalne tej strony" znajdujący się pod każdą ze stron/podstron.

W menu przedmiotowym umieszczono łącze do modułu statystycznego BIP, który dostarcza informacji na temat liczby odwiedzin poszczególnych działów.

W Biuletynie oprócz informacji zamieszczonych bezpośrednio na stronie, znaleźć można również informacje dołączone w postaci plików do pobrania. Pliki są publikowane w formacie PDF lub DOC (pliki tekstowe) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnych, bezpłatnych programów Adobe Acrobat Reader i OpenOffice.Opublikował: Maciej Krzyszkowski
Publikacja dnia: 09.02.2011
Podpisał: Maciej Krzyszkowski
Dokument z dnia: 10.02.2010
Dokument oglądany razy: 3 733